The Central Finland Defence and Dual-Use Network is gathering for an information session, the topic of which is the search for NATO NCAGE codes and their significance for business.
Keski-Suomen Puolustus- ja kaksikäyttöverkosto kokoontuu syksyn ensimmäiseen tilaisuuteen, jonka aiheena on Naton NCAGE -koodien haku ja merkitys liiketoiminnalle. Infotilaisuuden pitää tilaisuuden asiantuntijana toimiva Finnish Operations Center FOC. Tilaisuuden päätteeksi on mahdollisuus jäädä toteuttamaan koodin haku omalta koneelta.
Ohjelma:
9.00 Aamukahvit
9.15 Tilaisuuden avaus – Sanna Laakso, ohjelmapäällikkö, puolustus- ja kaksikäyttö, Jyväskylän kaupunki
9.30 – 11.30 Naton NCAGE -koodien haun käytänteitä info
Tilaisuudessa käydään läpi FOC:n asiantuntijoiden johdolla NCAGE-koodien taustaa, haun käytäntöjä ja mahdollisuuksia Nato-kaupassa. Tilaisuuden sisältönä on käydä läpi, miten yritys voi tehdä:
• Hankintakanavaan rekisteröitymisen
• Yrityksen kypsyyden arvioinnin
• Verkostojen ja palveluiden löytämisen liiketoiminnan tueksi
• Asiantuntijatuki tarvittaessa
Puolustus- ja kaksikäyttöverkottamon organisoima infotilaisuus päättyy
11.30 – 12.30 Halukkaat voivat jäädä tilaan ja tehdä omilla koneillaan koodin haun
Verkottamo on tarkoitettu ensisijaisesti yrityksille sekä korkeakoulujen ja tutkimuslaitosten edustajille.
Tervetuloa verkottamoon ja osaksi Keski-Suomen puolustuksen ja kaksikäytön ekosysteemiä!
Tapahtuma on osallistujille maksuton. Lisätietoja tilaisuudesta saat Taija Lappeteläiseltä (taija.lappetelainen@jyvaskyla.fi) tai Sanna Laaksolta (sanna.laakso@jyvaskyla.fi).
Location
- Jyväskylä
- Kilpisenkatu 1, Jyväskylä, Suomi