Sauna of the Sauna Province Week

You can enjoy the steam of the small and large saunas in the main building as well as the wood-fired lakeside sauna during the Sauna Province Week sauna events.

Hotelli Viikinhovi osallistuu Keski-suomen saunamaakuntaviikolle 6.6.-14.6 välisenä aikana maanantaina, keskiviikkona, torstaina ja perjantaina.

Viikinhovista löytyy 2 saunaa päähotellista ja puulämmitteinen rantasauna.

Päähotellin pieneen saunaan mahtuu 4-5 henkilöä saunomaan ja toiseen suurempaan saunaan mahtuu 10-12 henkilöä. Molemmissa saunoissa on pukuhuoneet saunojille ja saunoissa on pesuaineet ja pefletit. Rantasaunaan mahtuu 5-6 henkilöä saunomaan. Rantasaunassa on oma pukuhuone ja saunassa on pesuaineet ja befletit.

Maanantaina 8.6 klo.16:00-18:00 ja18:00-20:00 on mahdollisuus perinnesaunottajan Sanna Laakkosen tekemään hoitavaan vihdontaan. Osta vihdonta https://www.aistienkeho.fi/

Keskiviikkona 10.6 klo.16:00-18:00 ja 18:00-20:00 on mahdollisuus turvehoitoihin. Hyvinvointipalvelut Pihlajan Kaisa Kankaanpää opastaa omatoimisiin turvehoitoihin saunan lempeissä löylyissä. Voit ostaa saapuessa turvehoidon. Kasvohoito 12€ /hlö ja kokovartalohoito 22€/hlö.

Location

  • Keuruu
  • Unio Sarlinintie 2, 42700 Keuruu, Suomi