YYO:n Aamun ajatus – matalan kynnyksen verkostoitumistilaisuus

Keskustelun avaa Susanna Kallama ARVO ry:stä puheenvuorolla: "Mitä järkeä on olla yhteiskunnallinen yritys?"

Ota lasi vappusimaa ja hyppää linjoille 28.4.2026 klo 8.15–9.00, kun pureudumme aamun teemaan rennolla otteella! Keskustelun aiheena on yleisön pyynnöstä motiivit yhteiskunnalliselle yrittäjyydelle.

Keskustelun avaa Susanna Kallama Yhteiskunnallisten yritysten liitto ARVO ry:stä puheenvuorolla: ”Mitä järkeä on olla yhteiskunnallinen yritys?”

Verkostoitumistilaisuus on avoin ja maksuton kaikille Yhteiskunnallisten yritysten osaamiskeskuksen (YYO) teemoista kiinnostuneille. Voit olla yhteiskunnallinen yritystoimija, yhteisötalouden toimija, hanketoimija tai muuten vain innostunut esimerkiksi yhteiskunnallisista innovaatioista ja vaikuttavuudesta.

Tervetuloa verkostoitumaan, inspiroitumaan ja tuomaan omat ajatuksesi esiin sekä kuulemaan, mitä Yhteiskunnallisten yritysten osaamiskeskuksessa tällä hetkellä tapahtuu.

Tapahtuman järjestävät Valo-Valmennusyhdistys, Live-säätiö ja ARVO osana YYO:ta.

Sijainti