Loiskiksen Juhlavuoden Joulukonsertit

Loiskiksen juhlavuoden kunniaksi on joulukonserttikin saanut uutta maustetta!

Melkein yhtä varmaa kuin joulun tulo on Loiskiksen joulukonsertit Kulttuuritalo Villa Ranassa! Loiskiksen juhlavuoden kunniaksi on joulukonserttikin saanut uutta maustetta. Mausteisia herkkuja tarjoillaan tuolloin myös Ravintola Villa Ranassa, ja olisiko niitä ostettavissa kotiin kaiken muun kivan ohella myös Villa Ranan joulumyyjäisissä? Tulkaa mukaan tonttuilemaan! 🧑‍🎄 Eikä joulua ilman lahjoja: Lipun ostajat saavat halutessaan Loiskiksen Kuusijuhla-levyn! 🌲💿

Joulukonsertteja esitetään kaksin kappalein: ensimmäinen klo 15 ja toinen klo 17.

Liput konserttiin:
🎫 Pääsylippu 15€
🎫 Ryhmälippu 12,5€ (min. 4 hlö)
👶 Alle 1-vuotiaat vanhemman sylissä ilmaiseksi.
🧣 Maksuton itsepalvelunarikka.
⏰ Konsertin kesto n. tunti.
📍Kulttuuritalo Villa Rana, Seminaarinkatu 13, 40100 Jyväskylä

Huom! Livetosta ostetut liput sisältävät 2,5€ palvelumaksun jokaista lippua kohden.

Ennakkoliput voi ostaa Livetosta myös ePassilla tai Smartumilla (ei koske ovella maksettavia ennakkovarauksia).

Mahdollisesti jäljellä olevat liput saatavilla ovelta, kortilla tai käteisellä ja ilman palvelumaksua, alkaen puoli tuntia ennen konsertin alkua.

LASTENMUSIIKKIORKESTERI LOISKIS loihtii valloittavan tunnelman konserteissaan niin lapsille kuin aikuisille. Jyväskylästä käsin nämä monipuolisuudestaan tunnetut lastenmusiikin ammattilaiset hurauttavat keikka-autollaan valtakunnan joka soppeen – päiväkoteihin, kouluihin, kirjastoihin, kauppakeskuksiin ja tapahtumiin niin pienille kuin suurillekin estradeille. Vuonna 2023 Lastenmusiikkipäivänä Vuoden Lastenlevystä ja Vuoden Lastenlaulusta palkittu Loiskis on vuonna 2025 ehdolla Vuoden Lastenmusiikkiyhtyeeksi, taiteellisen johtajan ja kapellimestari Pekka Nättisen ollessa ehdolla Vuoden Lastenmusiikintekijäksi, sekä Juhani Känkäsen kanssa tehdyn Apo Apposen laulut -levyn ollessa ehdolla Vuoden Lastenlevyksi.

LastenLevykauppa.fi myy tilaisuudessa Loiskiksen tuotteita, kuten aivan uutta 25 -levyä, hiljattain julkaistua Siksi oLi LoiskiS -laulukirjaa ja tuplalevyä, sekä Siksi oli Loiskis – lastenmusiikkiorkesterin 25 ekaa vuotta -historiikkikirjaa. Konsertissa levyn tai kirjan ostajat saavat halutessaan kaupanpäällisenä ilmaisen Loiskis-ämpärin, jolla tulee kesän hyvät hiekkakakut ja komeat jäälyhdyt talveksi – keväällä se auttaa puutarhassa ja syksyllä sienimetsässä, tai taittuuhan se Loiskis-tyyliin vaikka rummuksikin! 📚💿✨

Sijainti

  • Jyväskylä
  • Seminaarinkatu 13, Jyväskylä, Suomi
  • Kulttuuritalo Villa Rana, Paulaharjun sali (alasali)